czytelnik24Pierwsze spotkanie z biblioteką szkolną to wyjątkowa uroczystość, a pierwsze wypożyczenie książki powinno na długo pozostać w pamięci dziecka.
Nic więc dziwnego, że ślubowanie przyszłych czytelników z klas Ia i Ib, które odbyło się 18 stycznia 2024 roku było dla nich ogromnym przeżyciem.
Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.
Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki.
Wszystko zaczęło się od pogadanki, z której dzieci dowiedziały się dlaczego warto czytać książki i jak je szanować.

krawiec23Dnia 28 listopada 2023 roku uczniowie klas siódmych i ósmych naszej szkoły odwiedzili Dom Kultury w Wierzawicach, gdzie spotkali się z Panią  Beatą Krawiec – dziennikarką, specjalistą marketingu i promocji czytelnictwa, trenerką coachingu. Od pierwszej chwili uczniowie wiedzieli, że zajęcia będą ciekawe, gdyż Pani Beata potrafiła oczarować swoją pasją, a wręcz charyzmą, która przyciąga słuchaczy niczym najlepszy magnes.

misia23 3Trudno znaleźć kogoś, kto na widok pluszowego niedźwiadka mimo woli się nie uśmiecha i nie wraca pamięcią do swojej ukochanej przytulanki z dzieciństwa. Święto Pluszowego Misia powinno obchodzić każde dziecko – niezależnie od wieku dziecka i od wieku misia, a także jego wyglądu. Ulubione i najukochańsze misie dzieci to nie zawsze te najpiękniejsze, najdroższe, pachnące nowością i z metką znanego producenta. Bardzo często serce dziecka skrada właśnie typowy brzydal – szaro-bury, stary i odrapany, bez jednego oka. Niezależnie od tego, jak wygląda ulubiony miś dziecka, jest on bardzo często jednym z najlepszych przyjaciół. Z tego powodu zasługuje na swoje święto. Tym bardziej, że jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku!

spotkaniezkaczoremdonaldem23Dnia 23 listopada 2023 roku Szkolna Biblioteka miała przyjemność gościć znaną wszystkim postać bajkową – Kaczora Donalda.
Ten niecodzienny gość spotkał się z Przedszkolaczkami, Uczniami oraz z Członkami Klubu Przyjaciół Biblioteki Szkolnej.
Spotkania przebiegły w bardzo radosnej atmosferze i na koniec dzieci zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia.

Sprawozdanie z obchodów 

Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych

 sprawozdaniemmbs23

Październik jest ważnym miesiącem dla każdej biblioteki szkolnej, bowiem to właśnie w tym miesiącu biblioteki obchodzą swoje święto.

Międzynarodowy
Miesiąc
Bibliotek Szkolnych

Od wielu lat w październiku obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. To dobra okazja do pokazania potencjału biblioteki, jej dorobku, pozycji, a także do zorganizowania różnego rodzaju aktywności. Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych to święto, które zostało ustanowione w 1999 roku przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego. Najpierw był to jeden dzień  a od 2008 roku cały miesiąc październik. Hasło Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w 2023 roku brzmi:

mb23 1

dziendziecka

Kochane Dzieci nikt tak jak Wy nie pojmuje świata. Wasz uśmiech rozjaśnia każdy dzień, a komentarze i odpowiedzi na pytania są bezbłędne. Uwielbiam kiedy odwiedzacie Bibliotekę, opowiadacie o książkach i swoich przeżyciach.
Życzę wszystkim Dzieciom, aby Ich dzieciństwo było jak najlepsze i aby trwało jak najdłużej!
Zaglądajcie do Biblioteki jak najczęściej