Kiermasz świąteczny     10 grudnia w naszej szkole odbył się kiermasz świąteczny zorganizowany przez Szkolne Koło Wolontariatu wraz z opiekunami p. Katarzyną Burek, Joanną Czop oraz p. Bożeną Szczepanik. W czasie kiermaszu można było nabyć piękne kartki, bombki, stroiki, choinki i inne ozdoby świąteczne własnoręcznie wykonane przez członków klubu, uczniów, rodziców i nauczycieli naszej szkoły.

miedzynarodowy dzien wolontariusza     5 grudnia to święto wolontariuszy i organizacji zajmujących się wolontariatem na całym świecie.
Wolontariuszem staje się ten, kto poświęca swój wolny czas, bezinteresownie wspiera dobrym słowem i współtworzy wiele akcji na rzecz innych. Przekazuje ogrom dobroci zarówno ludziom, jak i całemu otoczeniu.
Z tego miejsca chcemy podziękować wszystkim członkom Szkolnego Koła Wolontariatu za ich zaangażowanie we wszelkiego rodzaju akcje prowadzone na terenie naszej szkoły i poza nią.

Wolontariusze- jesteśmy dumni że Was mamy!

mdpd2120 listopada to szczególna data, która powinna kierować nasze myśli ku dzieciom i ich prawom. W tym dniu bowiem przypada rocznica uchwalenia Deklaracji Praw Dziecka z 1959 roku oraz Konwencji o prawach dziecka z 1989 roku.
Deklaracja praw dziecka to zbiór postulatów dotyczących zapewnienia dzieciom właściwych warunków życia i rozwoju, w Konwencji o prawach dziecka zostały natomiast spisane wszystkie prawa dziecka. Polska ratyfikowała Konwencję 7 czerwca 1991 r.
Uczniowie Zespołu Szkół w Wierzawicach pod okiem wychowawców zgłębiali zagadnienia związane z tematyką praw dziecka na lekcjach wychowawczych. Następnie wspólnie stworzyli piękne, kolorowe plakaty, które ozdobiły naszą szkołę.

GALERIA

bajki

     To dzień, który jest świetną okazją do przypomnienia sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów.
     W tym dniu przypominamy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa.
    Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest też doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Warto wybierać więc bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane.

góra grosza01.11.2021r. ruszyła kolejna już edycja ogólnopolskiej zbiórki monet „Góra Grosza”.
Nasza szkoła także w tym roku przyłącza się do tegorocznej Akcji na rzecz dzieci, które nie wychowują się w swoich rodzinach.
Pamiętajcie - każdy przynosi tyle, ile może – w myśl powiedzenia „Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.”

 

ggrosza2022