misa22Historia obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia sięga 1902 roku. Podczas jednego z polowań, przyjaciel prezydenta Stanów Zjednoczonych Teodora "Teddy" Roosevelta, postrzelił młodego niedźwiadka. Gdy przyprowadził zwierzątko do prezydenta, ten widząc przerażenie malca kazał go uwolnić. Epizod ten przedstawił na rysunku Clifford Berryman.
Jego grafika ukazała się w gazecie „The Washington Post” i dla sklepikarza z Brooklynu, Morrisa Mitchoma, stała się inspiracją do produkcji pluszowych niedźwiadków o nazwie Teddy, za specjalnym pozwoleniem prezydenta. W ciągu kilku lat Mitchom stał się potentatem i właścicielem jednej z najbardziej znanych firm produkujących pluszowe misie. W 2002, w 100 rocznicę powstania zabawki, dzień 25 listopada ustanowiony został Światowym Dniem Pluszowego Misia.

Z tej okazji dzieci z klasy 1a i 1b Szkoły Podstawowej w Wierzawicach oraz dzieci ze Świetlicy tejże szkoły, wzięły udział w szkolnej uroczystości – pt. „Światowy Dzień Pluszowego Misia”.
Podczas spotkania uczniowie poznały historię pierwszego pluszowego misia, rozwiązywały zagadki. Odbyły się wybory misia; największego, najmniejszego, najbardziej puszystego i najbardziej kolorowego.
Przeprowadzona została zabawa ruchowa „Opowiastka ruchowa - Leśne Misie”. Dzieci wysłuchały wiersza pt. ”Naprawiamy misia” Cz. Janczarskiego. W nawiązaniu do tego wiersza uczniowie złożyli przyrzeczenie.

Z okazji Święta Pluszowego Misia
My dzieci ze szkoły - Przyrzekamy,
Że zawsze przytulać będziemy wszystkie misie, krzywdy im robić nie damy.
Oraz, że urwane uszy i noski pięknie im naprawimy.
I pamiętać o nich będziemy.

Na zakończenie uroczystości, dzieci dostały na pamiątkę kolorowanki z misiami i robiły sobie pamiątkowe zdjęcia. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze.

Organizatorami tejże uroczystości byli:
Ewa Kniaziewicz, Barbara Wdowiak oraz Iwona Mędrek.