Sprawozdanie z obchodów

Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w Wierzawicach

Sprawozdanie Miesiąc BibliotekPaździernik jest ważnym miesiącem dla każdej biblioteki szkolnej, bowiem to właśnie w tym miesiącu biblioteki obchodzą swoje święto.

Jak co roku, nasza biblioteka również obchodziła święto Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.

Celem corocznej akcji jest promocja biblioteki szkolnej i jej działań, zaakcentowanie święta bibliotek, propagowanie zainteresowania książką, rozbudzenie i kształtowanie kultury czytelniczej, podnoszenie poziomu czytelnictwa, zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.

W ramach obchodów zrealizowano następujące zadania:

Wystawka tematyczna - Sejm ustanowił patronów roku 2021. Uhonorowani zostali: Stanisław Lem, Cyprian Kamil Norwid, Krzysztof Kamil Baczyński, Tadeusz Różewicz. 2021 będzie także rokiem Konstytucji 3 Maja i kard. Stefana Wyszyńskiego.

Program edukacyjny „Szkolne Przygody Gangu Swojaków”

Uczniowie klas II zaangażowali się w prowadzenie Dziennika Troskliwego Odkrywcy. Program ten miał na celu oderwanie dzieci od ekranów komputerów czy tez telefonów, wyjścia na świeże powietrze, poznawania i podziwiania piękna otaczającej ich przyrody. Dzieci przez cały miesiąc październik miały do wykonania 12 zadań poświęconych poznawaniu przyrody, za każde zadanie otrzymywały naklejkę, a na koniec akcji uczniowie którzy wykonali wszystkie zadania zostali odznaczeni odznaką Troskliwego Odkrywcy.

Dzień Głośnego Czytania

Przeprowadzane zostały wielokrotnie akcje głośnego czytania w bibliotece, na świetlicy oraz w salach lekcyjnych.

Akcja „Czytamy w bibliotece Baśnie i Legendy”

Na lekcjach bibliotecznych dzieci czytały i poznawały legendy polskich miast,takich jak: Rzeszów, Sandomierz, Warszawa, Kraków, Lublin, Wrocław.

Dzień Postaci Baśniowej

W dniach 25 i 26 października 2021 r. Biblioteka Szkolna zamieniła się w Baśniową Krainę. Przybyły do biblioteki: księżniczki, smerfy, Czerwone Kapturki, Królowa Śniegu, Jasie i Małgosie, rycerze, krasnoludki a także Myszki Miki i He-Man.
Postacie bajkowe wraz z Panią Anią Kuszaj podarowały bibliotece piękny koszyk kwiatów z okazji urodzin biblioteki.

Akcja „Podaruj książkę bibliotece– pozostaw po sobie ślad”

Dzięki tej akcji, biblioteka pozyskała wiele bajek i książek.
Oto uczniowie którzy podarowali książki bibliotece:

  • Grąz Wiktor klasa 8b

  • Poprawa Dawid klasa 5b

  • Wlazło Antoni klasa 5b

  • Łyczko Milena klasa 5a

  • Grąż Marta klasa 4a

  • Klisko Dominika klasa 4a

  • Kupras Maria klasa 4a

  • Osada Milena klasa 4a

    Wszystkim uczniom bardzo dziękuję!!!!!

FOTOGALERIA