poezja225 listopada uczniowie naszej szkoły - Julia Kulpa z klasy VII a i Wojciech Kuczek z klasy VI a wzięli udział w Międzyszkolnym Przeglądzie Poezji Patriotycznej zorganizowanym w Zespole Szkół w Dębnie. Konkurs ten był skierowany do uczniów klas VI - VIII szkół podstawowych z Gminy Leżajsk. Miał na celu popularyzowanie poezji o tematyce patriotycznej, a także między innymi rozwijanie talentów i doskonalenie umiejętności recytatorskich.

Jury konkursowe przy ocenie recytacji brało pod uwagę dobór repertuaru, kulturę słowa, dykcję, ekspresję i zaangażowanie emocjonalne oraz ogólne wrażenie artystyczne występujących uczniów.

Z wymogami konkursowymi najlepiej z naszej szkoły poradziła sobie Julia Kulpa, która recytowała wiersz ,,Modlitwa o Polskę'' i zajęła wysokie III miejsce. Również pięknym występem popisał się Wojciech Kuczek, recytując wzruszający utwór ,,Orlątko''.

Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Julii oraz Wojtkowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów recytatorskich.