974 7927W dniu 13.06. 2022 r. odbyło się uroczyste rozdanie nagród w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR. Konkurs ten integruje młodzież świata, bowiem tym samym dniu uczniowie wielu krajów rozwiązują te same zadania. Uczniowie podzieleni są na dwanaście kategorii wiekowych poczynając od poszczególnych roczników szkół podstawowych a kończąc na poziomie 3 klasy liceum. Konkursy tego typu są sprawdzoną na świecie formą szerokiej popularyzacji matematyki wśród młodzieży szkolnej.

W bieżącym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły osiągnęli znaczące sukcesy:

Kamil Zasoński z kl 4b zdobył wynik bardzo dobry w skali kraju w kategorii Maluch i pierwsze miejsce w rejonie leżajskim
Marta Grąz z kl 4a zdobyła ósme miejsce i wyróżnienie w skali kraju w kategorii Maluch
Jan Malec z kl 6a zdobył trzecie miejsce i wyróżnienie w skali kraju w kategorii Benjamin.
Mateusz Prościak z kl 8a zdobył drugie miejsce i wynik bardzo dobry w skali kraju w kategorii Kadet.
Wiktor Grąz zdobył piąte miejsce i wyróżnienie w skali kraju w kategorii Kadet.

Kangur matematyczny, 2022r.