pieniny22W dniach 8-9 czerwca 2022 roku uczniowie klas szóstej i ósmych uczestniczyli w dwudniowej wycieczce w Pieniny. Pierwszym punktem na trasie wycieczki były Kluszkowce, skąd wyciągiem krzesełkowym wyjechali na górę Wdżar, gdzie mogli podziwiać piękny górski krajobraz. Następnie Wąwozem Papieskim zeszli na dół. Po drodze zachwycali się widokiem pełnym zieleni i skalistych zboczy.

Kolejnym miejscem zwiedzania było Dębno Podhalańskie z gotyckim drewnianym kościółkiem z XV wieku wpisanym na listę zabytków UNESCO, gdzie kręcono sceny do filmu „Janosik”. Po krótkiej przerwie cała wycieczka udała się na zaporę wodną na Dunajcu oraz do zamku z XIV wieku w Niedzicy. Zmęczeni, ale zadowoleni wycieczkowicze autokarem przejechali do Szczawnicy na nocleg w pensjonacie „Zofiówka”. Wieczorem podczas spaceru mogli podziwiać pięknie oświetlone miasto zdrojowe. Na drugi dzień po śniadaniu cała grupa wraz z przewodnikiem wybrała się na Palenicę turystyczną trasą górską. Mimo upału wszyscy świetnie radzili sobie na szlaku i wspierali się nawzajem. W drodze na Palenicę była też chwila wytchnienia, czas na posiłek i regenerację sił oraz zrobienie pamiątkowych zdjęć w schronisku „Pod Durbaszką”. Po zdobyciu szczytu w Małych Pieninach wszyscy szczęśliwie zjechali kolejką linową do Szczawnicy, gdzie uczestnicy wycieczki mieli wolny czas na zakup pamiątek i regionalnych oscypków. Po obiedzie wycieczka wyruszyła w drogę powrotną do Wierzawic.

Opiekunami na wycieczce były p. Maria Rzeszutko, p. Urszula Sołtys, p. Monika Czapla i p. Iwona Mędrek.