muzeum iluzji

20 maja 2022 roku uczniowie klasy 5b, 6a i 6b uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Krakowa. Pierwszym punktem wyprawy było spotkanie z jednym z najbardziej znanych symboli Krakowa - Smokiem Wawelskim. Po zrobieniu zdjęć zionącej ogniem bestii, uczestnicy wycieczki udali się na wzgórze wawelskie, miejsce będące świadkiem wielkich historycznych wydarzeń Polski. Tu duże wrażenie na zwiedzających wywarła wspaniała Katedra Wawelska oraz jej podziemia z Grobami Królewskimi.
Dla wielu niełatwym wyzwaniem było wejście po kilkudziesięciu wysokich drewnianych stopniach na jedną z wież katedry aby zobaczyć największy i najważniejszy dzwon w Polsce - Dzwon Zygmunta.

Dalszą częścią wycieczki był krakowski rynek wraz z cennymi zabytkami. Tu mieliśmy okazję usłyszeć hejnał i zobaczyć Kościół Mariacki ze słynnym ołtarzem Wita Stwosza.
Na koniec uczniowie udali się do Muzeum Iluzji, gdzie czekała ich interaktywna rozrywka - rysowanie światłem, tworzenie cieni i niezapomniane chwile w świecie do góry nogami.
Całej wycieczce towarzyszyła pani przewodniczka, ubarwiając ją ciekawymi opowieściami o Krakowie.
Wieczorem uczestnicy wyprawy pełni nowych wrażeń wrócili do swoich domów.
Kierownikiem wycieczki była Iwona Mędrek a opiekunami Anna Brzoza i Bożena Szczepanik.
Wycieczka została dofinansowana przez Urząd Gminy w Leżajsku w ramach projektu profilaktycznego „Aktywność a radość”. Celem programu było wspomaganie wszechstronnego i harmonijnego rozwoju uczniów poprzez zwiększenie świadomości dotyczącej wpływu żywienia i aktywności fizycznej na zdrowie oraz pokazanie uczniom jak można spędzać wolny czas bez nałogów.