Każdy z nas może zostać świętym Mikołajem jak głosi popularne w telewizji i radiu hasło. Uczniowie naszej szkoły pokazali  już wielokrotnie, że potrafią dawać innym prezenty i zasługują na to miano. Każdy Mikołaj jeździ po całym świecie i spotyka się z wieloma dziećmi z różnych krajów, więc wypadałoby znać języki obce.

I ta znajomość języków obcych została 8 grudnia sprawdzona u naszych ósmoklasistów w ,,Mikołajkowym konkursie językowym", zorganizowanym przez panie Annę Wnuk i Katarzynę Kujan-Krasny. Chętni uczniowie (a było ich siedemnastu) rozwiązywali test z języka angielskiego i niemieckiego, który to nie należał do najłatwiejszych, ale poradzili sobie z nim całkiem nieźle. Najlepszym okazał się Wiktor Grąz z klasy 8b. Kolejnymi wyróżnionymi zostali Maciej Heliniak z klasy 8c, Kacper Rydzik z 8a, Aleksandra Niemczyk z 8b i Mateusz Prościak z klasy 8a. Jak widać dominowali panowie jak na przyszłych Mikołajów przystało. Wyróżnione osoby zostały obdarowane przez organizatorki konkursu drobnymi upominkami. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów nie tylko językowych.