Akcje charytatywne

Wpisany przez Katarzyna Burek
poniedziałek, 14 listopada 2011 18:01

Włącz się w akcje charytatywne organizowane na terenie Zespołu Szkół w Wierzawicach

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami i pedagogiem szkolnym organizują na terenie naszej szkoły wiele atrakcji i przedsięwzięć na rzecz potrzebujących.
Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych, którzy nie są obojętni na los innych. Mamy nadzieję, że każdy z Was znajdzie tu coś dla siebie i nie pozostanie obojętny.
W jakie akcje możecie się włączyć:
- Góra Grosza;
- Nakręć się i pomóż chorej Kasi - zbiórka nakrętek na zakup wózka inwalidzkiego;
- Pomóż dzieciom przetrwać zimę (zbiórka żywności, ubrań, przyborów szkolnych);
- Szkoło Pomóż i Ty - sprzedaż pomocy edukacyjnych na rzecz podopiecznych Fundacji;
- "Wszystkie kolory świata" - wykonywanie charytatywnej laleczki UNICEF.Stypendia św. Mikołaja 2017
Wpisany przez Monika Czapla   

W roku szkolnym 2017/2018 przyznaliśmy pięć stypendiów. Jest to jak dotąd rekordowa liczba stypendiów przyznanych w jednym roku. Było to możliwe dzięki hojności mieszkańców Wierzawic oraz wsparciu Fundacji św. Mikołaja, z którą współpracujemy od kilku lat. Na konto naszej szkoły wpłynęło 8098,57zł. Część tej kwoty udało nam się zebrać podczas dwóch zbiórek zorganizowanych na terenie Wierzawic (zbiórka przy kościele - 1087zł, zbiórka przy Ośrodku Kultury podczas Pikniku Rodzinnego – 2058,60zł). Resztę pieniędzy przekazała nam Fundacja. Tegoroczni stypendyści to: Wiktoria Czapla  klasa 7a, Karolina Walania klasa 7a, Martyna Danak klasa 6b, Kacper Walania klasa 7a, Dawid Dziob klasa 6b. Uczniowie ci osiągnęli wysokie wyniki w nauce w ubiegłym roku szkolnym oraz wykazali się dużym zaangażowaniem społecznym i sukcesami sportowymi. Mamy nadzieję, że dzięki otrzymanym stypendiom rozwiną swoje talenty i pasje oraz spełnią chociaż niektóre swoje marzenia. Stypendystom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, zaś wszystkim darczyńcom dziękujemy z całego serca za życzliwość i wsparcie.

 
Stypendia św. Mikołaja 2016
Wpisany przez Monika CZapla   

W październiku po raz kolejny przyznaliśmy stypendium w ramach Programu Fundacji Św. Mikołaja. Otrzymała je uczennica z klasy VIa Wiktoria Czapla. W ubiegłym roku szkolnym osiągnęła ona wysoką  średnią ocen: 5,4. Często reprezentowała szkołę na  zawodach sportowych m.in. meczach piłki  koszykowej, biegach przełajowych i gimnastyce artystycznej. Została najlepszą zawodniczką drużyny UKS Lotnik w Sosnowcu. W XXV  Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur Matematyczny edycji leżajskiej zajęła XIII miejsce. Brała udział w akcjach charytatywnych organizowanych w szkole oraz udzielała się społecznie w Klubie Jeździeckim Equistro. Wiktorii gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów a pozostałych uczniów z klas IV-V zachęcamy do zdobywania jak najlepszych wyników w nauce oraz zaangażowania społecznego w naszej szkole,  miejscowości i parafii.
Wszystkich chętnych, którzy chcą wesprzeć naszą akcję i dokonać wpłat na subkonto naszej szkoły odsyłamy do strony: www.stypendia.mikolaj.org.pl (https://stypendia.mikolaj.org.pl/index.php/sol_site/przekazy/info).

Koordynator programu: Monika Czapla

 
Stypendia Programu Fundacji św. Mikołaja
Wpisany przez Czapla Monika   

W październiku 2015 roku po raz czwarty przyznaliśmy stypendia dla zdolnych uczniów z naszej szkoły w ramach Programu Fundacji św. Mikołaja. W roku szkolnym 2015/2016 otrzymały je dwie uczennice klas piątych: Agata Niemczyk i Patrycja Dąbrowska. Obie uczennice osiągnęły wysokie wyniki w nauce, brały udział w konkursach i dodatkowych zajęciach pozalekcyjnych oraz dużo czasu poświęcały na działalność społeczną w naszej miejscowości m.in w Ośrodku Kultury w Wierzawicach. Stypendystkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 
Stypendia dla zdolnych
Wpisany przez Monika Czapla   

W ramach Programu Fundacji św. Mikołaja już po raz trzeci przyznaliśmy stypendia dla zdolnych uczniów ze Szkoły Podstawowej. Mogliśmy to uczynić dzięki ofiarności mieszkańców Wierzawic, nauczycieli i sponsorów, którzy wsparli finansowo zbiórki pieniędzy organizowane w szkole, przy kościele i podczas Pikniku Rodzinnego.
W tym roku szkolnym stypendia otrzymały trzy osoby, tj.:
1. Wiktoria Kojder z klasy VIa
2. Karolina Walania z klasy VIb
3. Mateusz Czapla z klasy VIa

Stypendystom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce.

 
Stypendia św. Mikołaja – zbiórka pieniędzy
Wpisany przez Monika Czapla   

W dniach 23 i 26 lutego odbyły się zbiórki pieniędzy do puszek na rzecz stypendiów dla zdolnych uczniów o niskim dochodzie ze szkoły podstawowej. Pierwsza zbiórka odbyła się na placu przy kościele, zaś druga w naszej szkole. Łączna zebrana kwota to: 1202 zł. Mieszkańcy Wierzawic i nauczyciele po raz kolejny nas nie zawiedli. Okazali dużą życzliwość, hojność i zrozumienie. Serdecznie dziękujemy więc wszystkim darczyńcom i wolontariuszom  w składzie: Kinga Kupras, Patrycja Karaś, Bartłomiej Dmitrowski, Arkadiusz Burek, Tomasz Czapla, Krzysztof Brzuzan, Łukasz Piziak.

 
Akcja "wyślij pączka do Afryki"
Wpisany przez Katarzyna Burek   

Kolejna zainicjowana przez Samorząd Uczniowski akcja charytatywna zakończyła się sukcesem. Na pomoc misjonarzom w RCA zebraliśmy łącznie 751,86zł. Cała suma przesłana została na konto Fundacji Kapucyni i Misje. Ponadto nasi uczniowie obejrzeli filmy i prezentacje multimedialne na temat pracy misjonarzy w sercu Afryki – RCA. Wszystkim, którzy pomogli nam w organizacji i przeprowadzeniu  akcji „Wyślij pączka do Afryki”, jak i wspomogli samą akcję serdecznie dziękujemy.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 4