Akcje charytatywne

Wpisany przez Katarzyna Burek
poniedziałek, 14 listopada 2011 18:01

Włącz się w akcje charytatywne organizowane na terenie Zespołu Szkół w Wierzawicach

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami i pedagogiem szkolnym organizują na terenie naszej szkoły wiele atrakcji i przedsięwzięć na rzecz potrzebujących.
Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych, którzy nie są obojętni na los innych. Mamy nadzieję, że każdy z Was znajdzie tu coś dla siebie i nie pozostanie obojętny.
W jakie akcje możecie się włączyć:
- Góra Grosza;
- Nakręć się i pomóż chorej Kasi - zbiórka nakrętek na zakup wózka inwalidzkiego;
- Pomóż dzieciom przetrwać zimę (zbiórka żywności, ubrań, przyborów szkolnych);
- Szkoło Pomóż i Ty - sprzedaż pomocy edukacyjnych na rzecz podopiecznych Fundacji;
- "Wszystkie kolory świata" - wykonywanie charytatywnej laleczki UNICEF.Stypendia św. Mikołaja 2016
Wpisany przez Monika CZapla   

W październiku po raz kolejny przyznaliśmy stypendium w ramach Programu Fundacji Św. Mikołaja. Otrzymała je uczennica z klasy VIa Wiktoria Czapla. W ubiegłym roku szkolnym osiągnęła ona wysoką  średnią ocen: 5,4. Często reprezentowała szkołę na  zawodach sportowych m.in. meczach piłki  koszykowej, biegach przełajowych i gimnastyce artystycznej. Została najlepszą zawodniczką drużyny UKS Lotnik w Sosnowcu. W XXV  Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur Matematyczny edycji leżajskiej zajęła XIII miejsce. Brała udział w akcjach charytatywnych organizowanych w szkole oraz udzielała się społecznie w Klubie Jeździeckim Equistro. Wiktorii gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów a pozostałych uczniów z klas IV-V zachęcamy do zdobywania jak najlepszych wyników w nauce oraz zaangażowania społecznego w naszej szkole,  miejscowości i parafii.
Wszystkich chętnych, którzy chcą wesprzeć naszą akcję i dokonać wpłat na subkonto naszej szkoły odsyłamy do strony: www.stypendia.mikolaj.org.pl (https://stypendia.mikolaj.org.pl/index.php/sol_site/przekazy/info).

Koordynator programu: Monika Czapla

 
Stypendia Programu Fundacji św. Mikołaja
Wpisany przez Czapla Monika   

W październiku 2015 roku po raz czwarty przyznaliśmy stypendia dla zdolnych uczniów z naszej szkoły w ramach Programu Fundacji św. Mikołaja. W roku szkolnym 2015/2016 otrzymały je dwie uczennice klas piątych: Agata Niemczyk i Patrycja Dąbrowska. Obie uczennice osiągnęły wysokie wyniki w nauce, brały udział w konkursach i dodatkowych zajęciach pozalekcyjnych oraz dużo czasu poświęcały na działalność społeczną w naszej miejscowości m.in w Ośrodku Kultury w Wierzawicach. Stypendystkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 
Stypendia dla zdolnych
Wpisany przez Monika Czapla   

W ramach Programu Fundacji św. Mikołaja już po raz trzeci przyznaliśmy stypendia dla zdolnych uczniów ze Szkoły Podstawowej. Mogliśmy to uczynić dzięki ofiarności mieszkańców Wierzawic, nauczycieli i sponsorów, którzy wsparli finansowo zbiórki pieniędzy organizowane w szkole, przy kościele i podczas Pikniku Rodzinnego.
W tym roku szkolnym stypendia otrzymały trzy osoby, tj.:
1. Wiktoria Kojder z klasy VIa
2. Karolina Walania z klasy VIb
3. Mateusz Czapla z klasy VIa

Stypendystom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce.

 
Stypendia św. Mikołaja – zbiórka pieniędzy
Wpisany przez Monika Czapla   

W dniach 23 i 26 lutego odbyły się zbiórki pieniędzy do puszek na rzecz stypendiów dla zdolnych uczniów o niskim dochodzie ze szkoły podstawowej. Pierwsza zbiórka odbyła się na placu przy kościele, zaś druga w naszej szkole. Łączna zebrana kwota to: 1202 zł. Mieszkańcy Wierzawic i nauczyciele po raz kolejny nas nie zawiedli. Okazali dużą życzliwość, hojność i zrozumienie. Serdecznie dziękujemy więc wszystkim darczyńcom i wolontariuszom  w składzie: Kinga Kupras, Patrycja Karaś, Bartłomiej Dmitrowski, Arkadiusz Burek, Tomasz Czapla, Krzysztof Brzuzan, Łukasz Piziak.

 
Akcja "wyślij pączka do Afryki"
Wpisany przez Katarzyna Burek   

Kolejna zainicjowana przez Samorząd Uczniowski akcja charytatywna zakończyła się sukcesem. Na pomoc misjonarzom w RCA zebraliśmy łącznie 751,86zł. Cała suma przesłana została na konto Fundacji Kapucyni i Misje. Ponadto nasi uczniowie obejrzeli filmy i prezentacje multimedialne na temat pracy misjonarzy w sercu Afryki – RCA. Wszystkim, którzy pomogli nam w organizacji i przeprowadzeniu  akcji „Wyślij pączka do Afryki”, jak i wspomogli samą akcję serdecznie dziękujemy.

Więcej…
 
Stypendia św. Mikołaja przyznane po raz drugi
Wpisany przez Monika Czapla   

Dzięki współpracy z Fundacją św. Mikołaja oraz ofiarności mieszkańców Wierzawic mogliśmy po raz drugi przyznać stypendia dla zdolnych uczniów z naszej szkoły. W tym roku szkolnym tj. 2013/2014 stypendia zostały przyznane na cały rok i otrzymało je trzy osoby. Stypendyści to Patrycja Rudzińska z klasy Va oraz Karolina Walania i Jacek Szantula z klasy Vb. Uczniowie w ubiegłym roku szkolnym uzyskali wysoką średnią ocen, brali udział w konkursach i występach oraz chętnie działali w szkole i w Ośrodku Kultury. Uczęszczali również na dodatkowe zajęcia pozalekcyjne w szkole i poza nią.
Przyznając stypendia komisja brała pod uwagę następujące kryteria: dochód na członka rodziny, średnią ocen oraz zaangażowanie społeczne.
Wszystkich uczniów naszej szkoły zachęcamy więc do zdobywania jak najlepszych ocen w bieżącym roku szkolnym, udziału w konkursach, akcjach charytatywnych oraz do pracy społecznej w szkole, w naszej parafii a także w środowisku lokalnym. Zachęcamy szczególnie uczniów obecnych klas IV i V, bo to oni będą mogli składać wnioski w przyszłym roku szkolnym 2014/2015. Powodzenia!

Koordynator akcji: Monika Czapla

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 3