Wydarzenia


Otwarcie i nadanie imienia

Uroczyste otwarcie i nadanie Szkole im. gen. Władysława Sikorskiego (1999 r.)

 

Więcej…
 
Patron szkoły
      Aby podnieść rangę szkoły i podkreślić 100 lat wysiłków przy je j rozbudowie i unowocześnianiu w latach 1999/2000 Dyrekcja i Grono Pedagogiczne w porozumieniu z Radą Rodziców i uczniami postanowiły wybrać patrona dla Szkoły Podstawowej w Wierzawicach. Wybór padł na człowieka, który całe swoje życie poświęcił walce o niepodległą Polskę - Władysława Sikorskiego - generała Wojska Polskiego, premiera rządu polskiego, orędownika sprawy polskiej na arenie międzynarodowej.
Więcej…
 
Uroczyste poświęcenie Sztandaru Szkoły

Uroczyste poświęcenie i przekazanie Sztandaru Szkoły w dniu 24 maja 2002 roku

Sztandar Szkoły

Więcej…
 
Dyrektor Eugeniusz Kujan
       Mgr Eugeniusz Kujan - wybitny pedagog, wieloletni dyrektor Szkoły Podstawowej w Wierzawicach, trener i instruktor modelarstwa, urodził się 8 lutego 1956 roku w Grodzisku Dolnym. Od najmłodszych lat interesował się lotnictwem, słuchając opowieści ojca o wojnie i samolotach, które lądowały na pobliskim lotnisku, snuł plany na przyszłość. By rozwijać swoją pasję, rozpoczął naukę w Technikum Mechanizacji Rolnictwa w Łańcucie, ponieważ tam działał jedyny w okolicy klub modelarski. Po trzech latach nauki w szkole średniej Eugeniusz Kujan prowadził już samodzielne zajęcia z młodymi modelarzami, początkowo w Leżajsku, a później w Wierzawicach, gdzie w 1982 roku rozpoczął pracę na stanowisku nauczyciela wychowania technicznego.
Więcej…
 
Pamiętajmy

Post hominum memoriam
(jak daleko sięga pamięć ludzka)

,,Nie pytaj próżno, bo nikt się nie dowie, jak nam koniec gotują bogowie..." Tak Horacy kiedyś odpowiedział ,,poszukiwaczom" godziny i sposobu umierania człowieka. Kiedy dotkniemy tajemnicy śmierci, natura nas ludzi protestuje - czy musimy?, za co?, jeszcze przecież nie teraz! Nikt nie chce, ale przecież jesteśmy skazani. Tak, nie mamy nic na swoje usprawiedliwienie! Jeżeli już natomiast umieramy, czy znajdziemy Tam lepsze życie? Wierzący w Boga odpowiedzą - tak - ,,Wierzę w żywot wieczny - Amen". Oby nasz przyszły dom był lepszy, aby lśnił najjaśniejszym blaskiem, abyśmy spotkali tam naszych dobrych znajomych kolegów - Eugeniusza, Eleonorę. Moje oczy widzą przechadzających się po boskim ogrodzie, wstępują na niespotykanie piękne schody i pytają podniośle: kiedy się znów spotkamy? Czy pomyśleliście, że to może być choćby dziś? Pamiętam i coraz częściej mój umysł pochłania inną ojczyznę, tą z religii, z nauki o Jezusie, którego przybliżał nam szczupły katecheta o ,,Nikt nie zna ścieżek gwiazd, wybrańcem, kto wśród nas, zapukał ktoś to do mnie gość".
Czyżby jednak już pora iść, już czas?
Pamiętajcie o nich, pamiętajcie o swojej porze, ,,bo nikt się nie dowie..."

Jerzy Niemczyk
nauczyciel ZS w Wierzawicach

 Z ogromnym żalem zawiadamiamy,
że w dniu 04.10.2012 roku

zmarł Dyrektor Wiesław Karasiński


Z ogromnym żalem zawiadamiamy,
że w dniu 05.11.2005 roku

zmarła Pani Eleonora Zielińska-Dziadosz


Dyrektor Eugeniusz Kujan

2 września 2002 r. nie powitał swoich uczniów i nauczycieli w szkole,
to oni żegnali jego w strugach deszczu i łez
na wierzawickim cmentarzu