Aktualności
"Żyj z przyrodą w zgodzie"
Wpisany przez Ewelina Powroźnik   
wtorek, 04 czerwca 2019 07:46

Dnia 30.05.2019 r. uczennice z Zespołu Szkół im. Eugeniusza Kujana w Wierzawicach wzięły udział w Powiatowym Konkursie pod hasłem: "Żyj z przyrodą w zgodzie". Konkurs organizowany został przez Ośrodek Szkolno - Wychowawczy im. Jana Pawła II w Leżajsku. Szkołę reprezentowały Gabrysia Borkowska kl. 2a,  Ilonka Czapla kl. 2a oraz Julia Kulpa kl. 3a. Zgodnie z ideą konkursu dziewczyny otrzymały zielone drzewko, które zostanie posadzone w szkolnym ogrodzie.

 
"Super Klasa"
Wpisany przez Joanna Czop   
wtorek, 04 czerwca 2019 07:30

31 maja 2019r. zakończyła się II edycja Szkolnego Konkursu "Super Klasa" organizowanego przez Samorząd Uczniowski i jego opiekunów panią Joannę Czop i panią Katarzynę Burek.
W konkursie trwającym od 1 października 2018r. brały udział wszystkie klasy szkoły podstawowej i trzecie klasy gimnazjum. Rywalizacja odbywała się w trzech kategoriach wiekowych: klasy I - III, klasy IV - VI, klasy VII - VIII oraz III.
3 czerwca 2019r. odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu i ogłoszenie wyników. Zwycięzcami tegorocznej edycji zostały następujące klasy:
w kategorii I - III - klasa 3a
w kategorii IV - VI - klasa 4b
w kategorii VII - VIII, III - klasa 7b
Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Organizatorzy

 
Dzień Języków Obcych
Wpisany przez Anna Wnuk   
środa, 29 maja 2019 00:00

W dniu 23 maja w naszej szkole odbył się Szkolny Dzień Języków Obcych zorganizowany przez uczniów klas 6, 7 i 8 szkoły podstawowej oraz klasy 3 gimnazjum. Uczniowie przygotowali z okazji tego dnia krótkie inscenizacje dotyczące rożnych krajów, nie tylko europejskich. Prezentowali także charakterystyczne dla tych krajów postacie, miejsca, wydarzenia i budynki. Najciekawsze okazały się dla wszystkich przygotowane przez nich potrawy i przysmaki typowe dla tych krajów. Dzięki nim przenieśliśmy się na chwile do Wielkiej Brytania, Niemiec, Austrii, Holandii, Francji, Hiszpanii, Grecji a nawet Japonii, nie zapominając jednocześnie o tym co nasze - polskie.

Więcej…
 
Szkolny Konkurs Ortograficzny
Wpisany przez Joanna Czop   
środa, 22 maja 2019 21:18

21 maja 2019r. odbył się finał Szkolnego Konkursu Ortograficznego o tytuł "Mistrza Ortografii Zespołu Szkół w Wierzawicach - 2019". W konkursie wzięli udział uczniowie klas I - III, IV - VI, VII - VIII i III gimnazjum. Klasowe eliminacje wyłoniły finalistów w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Więcej…
 
228 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Wpisany przez Piotr Szczęch   
poniedziałek, 13 maja 2019 07:42

25 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia przygotowana z okazji 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość szkolna miała na celu upamiętnienie przyjętej przez Sejm Czteroletni ustawy rządowej, która przeszła do historii jako Konstytucja 3 Maja. Była ona drugą na świecie i pierwszą w Europie ustawą regulującą organizację władz państwowych oraz prawa i obowiązki obywateli.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 70