Aktualności
Wycieczka do teatru "Maska" w Rzeszowie
piątek, 28 listopada 2008 15:00

      W dniu 27 listopada uczniowie klas 2A i 2B Szkoły Podstawowej, wraz z wychowawcami: p. Dorotą Ćwikłą, p. Bożeną Filmiarz i opiekunami uczestniczyli w przedstawieniu teatralnym „O Pryszczycerzu i królewnie Pięknotce”, wystawianym w Teatrze „Maska” w Rzeszowie.

Więcej…
 
Moja Mała Ojczyzna
Wpisany przez Andrzej Popowicz   
wtorek, 25 listopada 2008 10:00

     Dziecko w młodszym wieku szkolnym wykazuje duże zainteresowanie działalnością plastyczną. Daje mu ona możliwość wyrażania swoich przeżyć i doznań. Poznanie Ojczyzny wpływa na kształtowanie osobowości dziecka i podnosi poziom edukacji. Uczy szacunku wobec Ojczyzny, jak również przygotowuje do twórczego uczestnictwa w życiu szkoły i środowiska.
Udział w Gminnym Konkursie Plastycznym „MOJA MAŁA OJCZYZNA” pozwolił dzieciom poznać lepiej swoją szkołę, miejscowość oraz najbliższą okolicę.

Więcej…
 
Pielgrzymka do Czestochowy
wtorek, 23 września 2008 00:00
    Utarło się już i stało pięknym zwyczajem pielgrzymowanie do różnych miejsc świętych przez dzieci pierwszokomunijne. W dniach 21-22.09.2008 r. dzieci klas trzecich Szkoły Podstawowej w Wierzawicach wraz z Rodzicami, przeżywały swoją pielgrzymkę na Jasną Górę. Była to pierwsza tego typu pielgrzymka zorganizowana z parafii Wierzawice przez panie wychowawczynie: Stanisławę Maluszczak i Stanisławę Kuszaj oraz katechetę ks. Przemysława Macnara. Choć droga długa, ale nie nużyło się nam, bowiem dzieci swym śpiewem nie pozwalały nikomu się nawet zdrzemnąć, co było dopiero możliwe w Domu Pielgrzyma na Jasnej Górze, ale oczywiście po wspólnej modlitwie przed Częstochowską Panią. Chyba największym przeżyciem dla dzieci był Apel Jasnogórski, w którym uczesniczyły; co poświadczyć mogą najbliżsi, którzy pozostali w domach, a łączyli się duchowo z nimi przez TV Trwam oglądając swe pociechy na szklanym ekranie. Nie zabrakło również wspólnej Eucharystii i Drogi Krzyżowej na Wałach Jasnogórskich.
Więcej…
 
Turniej w Rzeszowie
wtorek, 20 maja 2008 09:09

W dniach 9-11 maja 2008 r. odbył się turniej koszykówki w Rzeszowie. W turnieju wzięło udział 6 drużyn, w tym  nasze zawodniczki z Lotnika, które zajęły 3 miejsce. Pierwsze miejsce miała "Piątka" Lublin, drugie miejsce "MLKS" Rzeszów, trzecie UKS "Lotnik" Wierzawice, czwarte "Maraton" Giedlarowa, piąte "Stal" Stalowa Wola, a szóste "Gimball" Tarnawa. 

 
Dzień Ziemi

    Dnia 22 kwietnia 2008 r. odbyła się akademia z okazji Dnia Ziemi. Akademia rozpoczęła się od występu gimnazjalistek. Następnie grupa uczniów przygotowana przez panią Lucynę Marchwiany w swoim przedstawieniu uświadomiła nam, że Ziemia jest tylko jedna i nie wolno jej zanieczyszczać.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 następna > ostatnia >>

Strona 63 z 70