Aktualności
WOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNY
Wpisany przez Bożena Szczepanik   
środa, 12 czerwca 2019 20:06

W dniu 03 czerwca 2019 r. w Teatrze Maska w Rzeszowie podsumowany został X jubileuszowy Przegląd Małych Form Teatralnych pt. „Porozmawiajmy o uzależnieniach” oraz pozostałe wojewódzkie konkursy realizowane w roku szkolnym 2018/19 przez Państwową Inspekcję Sanitarną na terenie województwa podkarpackiego.

Więcej…
 
Wycieczka do Kazimierza Dolnego i Puław
Wpisany przez Monika Czapla   
środa, 12 czerwca 2019 00:00

W dniu 4 czerwca 2019 roku uczniowie z klas piątych wraz z wychowawcami uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Kazimierza Dolnego i Puław. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie kościoła farnego pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja położony przy rynku. Ufundowany został przez Kazimierza Wielkiego ok.1325 roku i rozbudowany w stylu renesansowym w latach 1610-1613. Następnie wszyscy udali się na ruiny Zamku, który stanowił zespół fortyfikacji obronnych z XII i XIV wieku. Kolejnym miejscem zwiedzania była Baszta czyli Wieża Łokietka wybudowana na przełomie XIII i XIV wieku, skąd uczniowie mogli podziwiać przepiękne widoki m.in. Wisłę i panoramę miasta.

Więcej…
 
Delegacja ze szkoły Grey Nun Academy z Pensylwanii
Wpisany przez Katarzyna Burek   
wtorek, 11 czerwca 2019 18:04

14 maja 2019r. gościliśmy w naszej szkole siedmioosobową delegację szkoły Grey Nun Academy z Pensylwanii. Wśród zaproszonych gości była pani dyrektor tejże szkoły - Deborah Kost, wicedyrektor - Lisa Grabowski, nauczyciele, biznesmeni, dyrektor wykonawczy Polskiej Izby Handlowej w USA - Ireneusz Lubaczewski oraz Rzecznik Praw Dziecka pan Mikołaj Pawlak, który na ręce pana dyrektora Adama Wylazia złożył prezent dla całej społeczności uczniowskiej - piękny Kodeks Praw Dziecka.
Zaproszeni goście zwiedzili naszą szkołę, pomieszczenia edukacyjne, sale lekcyjne oraz salę gimnastyczną, na której swe umiejętności gry w koszykówkę zaprezentowały najmłodsze zawodniczki klubu UKS Lotnik Wierzawice.

Więcej…
 
,,Szkoła przyjazna dla środowiska’’- II edycja
Wpisany przez Katarzyna Burek   
poniedziałek, 10 czerwca 2019 12:58

Nasza szkoła po raz drugi wzięła udział w konkursie ekologicznym organizowanym przez Spółkę Stare Miasto – Park ,,Szkoła przyjazna dla środowiska’’.  Głównym jego założeniem było przekonanie dzieci i młodzieży do realizacji zasad ochrony środowiska w życiu codziennym.
Konkurs trwał od 01.10.2018r do 30.04.2019r i składał się z trzech zadań konkursowych:
- "Bądź Eko- Segreguj Odpady"
- "Eko – ALBUM"
- "Eko-ŚRODOWISKO".

Więcej…
 
Wycieczka do "Fantazji"
Wpisany przez Katarzyna Kulpa   
środa, 05 czerwca 2019 18:20

Dnia 27 maja 2019 roku uczniowie klas Ia i Ib wraz z wychowawcami  oraz opiekunami wybrali  się na wycieczkę do Sali Zabaw "FANTAZJA" w Rzeszowie.
Celem naszej wycieczki była integracja grupy, rozwijanie dużej i małej motoryki, a także rozwijanie sprawności fizycznej. Od samego rana wszystkim dopisywał bardzo dobry humor.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 70