Aktualności
VIII Festiwal Techniki
Wpisany przez Ewa Kustra-Kniaziewicz   
wtorek, 08 października 2019 21:27

W dniu 4.10.2019 r. uczniowie klas 5a i 5b wraz z wychowawcami uczestniczyli w Festiwalu Techniki w Zespole Szkół Technicznych w Leżajsku. Celem festiwalu jest rozbudzenie wśród uczniów szkół podstawowych zainteresowań naukowo – technicznych związanych z informatyką, programowaniem, robotyką i mechaniką. Na program festiwalu składały się: pokazy popularnonaukowe przygotowane przez nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół Technicznych, pokazy zaproszonych firm i instytucji edukacyjno szkoleniowych, prezentacje zawodów w warunkach zbliżonych do rzeczywistych z branż: mechanicznej, mechatronicznych, IT, stoiska z grami edukacyjnymi, matematycznymi łamigłówkami, doświadczeniami z fizyki i chemii.

Więcej…
 
Gminna Debata
Wpisany przez Joanna Czop   
niedziela, 06 października 2019 11:25

3 października 2019r. uczennice klas 8a i 7b: Martyna Tabin, Oliwia Pustelny, Julia Świąder, Aleksandra Świader, Zuzanna Kniaziewicz, Zuzanna Niemczyk wraz z opiekunami panią Katarzyną Burek i Joanną Czop reprezentowały naszą szkołę podczas Gminnej Debaty "Porozmawiajmy o oświacie" zorganizowanej przez Centrum Edukacji Nauczycieli w Giedlarowej.
Zaproszenie na debatę skierowane zostało do wszystkich szkół z terenu Gminy Leżajsk. Każda placówka przygotowała prezentację swoich najważniejszych działań i osiągnięć.

Więcej…
 
Bezpieczna droga do szkoły
Wpisany przez Stanisława Maluszczak   
piątek, 04 października 2019 07:17

Spotkanie z policjantem w kl. I - III - Bezpieczna droga do szkoły

10 września 2019 r. uczniowie klas młodszych uczestniczyli w spotkaniu  z funkcjonariuszami policji. Tematem pogadanki była „Bezpieczna droga do szkoły”. Prowadzący spotkanie zwracał uwagę, jakie reguły bezpieczeństwa należy zachować w drodze do i ze szkoły oraz poza miejscem zamieszkania, przypominał zasady poruszania się po ulicy, chodniku oraz podczas jazdy rowerem. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać.

Więcej…
 
"Muzyka łączy pokolenia"
Wpisany przez Joanna Czop   
wtorek, 01 października 2019 14:01

6 września 2019 roku naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele Szkoły Muzycznej "Maestro". Podczas trwającego 45 minut programu artystycznego zaprezentowali zebranym w sali gimnastycznej uczniom klas I - VIII różne instrumenty muzyczne, omówili ich budowę i możliwości, zademonstrowali brzmienie solo i w zespole. Chętni uczniowie i nauczycieli mogli sprawdzić swoje umiejętności gry na gitarze klasycznej i elektrycznej oraz perkusji. Najodważniejsi mogli nawet zaśpiewać znane przeboje w chórku towarzyszącym wokalistce.

Więcej…
 
Wybory do Samorządu Uczniowskiego
Wpisany przez Joanna Czop   
poniedziałek, 30 września 2019 20:21

26 września 2019r. w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego Zespołu Szkól. Do rywalizacji o stanowisko przewodniczącego SU zgłosiło się dziewięcioro uczniów z klas VI – VIII. Wybory przebiegły sprawnie, w spokojnej atmosferze, zgodnie z regulaminem, nad przestrzeganiem którego czuwała Komisja Wyborcza w składzie: Aleksandra Świąder, Julia Świąder, Julia Łania, Oliwia Piziak.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 70