Aktualności
Sukcesy matematyczne
Wpisany przez Maria Rzeszutko   
piątek, 14 czerwca 2019 20:53

Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.W bieżącym roku w kategorii Maluch wyróżnienie w skali kraju zdobył uczeń Rafał Burek z klasy IVa, w kategorii Benjamin wyróżnienie  w skali kraju zdobyło aż trzech uczniów: Mateusz Prościak z kl Va, Mateusz Moskal z kl. VIa, oraz Wiktor Grąz z kl. Vb. W dniu 14.06. 2018r. odbyło się podsumowanie kolejnej edycji Międzynarodowego Konkursu Matematycznego KANGUR. Konkurs ten jest bardzo popularny i lubiany w naszym kraju, prawie pół miliona uczestników startuje w sześciu kategoriach wiekowych. Konkurs promuje logiczne myślenie i daje porównanie wyników w skali  całego kraju. Uczniowie z naszej szkoły chętnie biorą w nim udział i pomimo dużej konkurencji w edycji leżajskiej, osiągają corocznie sukcesy.

Więcej…
 
Komers 2019
Wpisany przez Bożena Szczepanik   
środa, 12 czerwca 2019 20:56

6 czerwca 2019r. to dzień wyjątkowy dla naszej szkoły, ze względu na długo wyczekiwany bal absolwentów. Uroczystość rozpoczęła się tradycyjnie, dostojnym polonezem w wykonaniu uczniów klas ósmych szkoły podstawowej i trzecich gimnazjum. Następnie uczniowie zaprezentowali program artystyczny, podczas którego w strofach poezji i utworach muzycznych wyrazili swoją wdzięczność dla nauczycieli za trud nauki i wychowania. Talenty taneczne, recytatorskie i wokalne podziwiali nie tylko nauczyciele i Dyrekcja ale również rodzice. Po części oficjalnej dominowały już rytmy dyskotekowe. Miła atmosfera, dobra muzyka i wspaniała zabawa na długo pozostaną w pamięci uczestników komersu. Niepowtarzalnego klimatu tej uroczystości nadał również specjalnie na tą okazję przygotowany wystrój sali.

Więcej…
 
WOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNY
Wpisany przez Bożena Szczepanik   
środa, 12 czerwca 2019 20:06

W dniu 03 czerwca 2019 r. w Teatrze Maska w Rzeszowie podsumowany został X jubileuszowy Przegląd Małych Form Teatralnych pt. „Porozmawiajmy o uzależnieniach” oraz pozostałe wojewódzkie konkursy realizowane w roku szkolnym 2018/19 przez Państwową Inspekcję Sanitarną na terenie województwa podkarpackiego.
W konkursie „Trzymaj formę aktywnie i zdrowo” laureatką została uczennica naszej szkoły Julia Kuras. Plakat Julii został wyłoniony spośród  270 prac, które napłynęły na konkurs z 60 szkół województwa podkarpackiego. Komisja konkursowa przyznała 9 równorzędnych nagród.
Nagrodzone prace plastyczne zostały zaprezentowane na wystawie w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Rzeszowie.

 
Delegacja ze szkoły Grey Nun Academy z Pensylwanii
Wpisany przez Katarzyna Burek   
wtorek, 11 czerwca 2019 18:04

14 maja 2019r. gościliśmy w naszej szkole siedmioosobową delegację szkoły Grey Nun Academy z Pensylwanii. Wśród zaproszonych gości była pani dyrektor tejże szkoły - Deborah Kost, wicedyrektor - Lisa Grabowski, nauczyciele, biznesmeni, dyrektor wykonawczy Polskiej Izby Handlowej w USA - Ireneusz Lubaczewski oraz Rzecznik Praw Dziecka pan Mikołaj Pawlak, który na ręce pana dyrektora Adama Wylazia złożył prezent dla całej społeczności uczniowskiej - piękny Kodeks Praw Dziecka.
Zaproszeni goście zwiedzili naszą szkołę, pomieszczenia edukacyjne, sale lekcyjne oraz salę gimnastyczną, na której swe umiejętności gry w koszykówkę zaprezentowały najmłodsze zawodniczki klubu UKS Lotnik Wierzawice.

Więcej…
 
,,Szkoła przyjazna dla środowiska’’- II edycja
Wpisany przez Katarzyna Burek   
poniedziałek, 10 czerwca 2019 12:58

Nasza szkoła po raz drugi wzięła udział w konkursie ekologicznym organizowanym przez Spółkę Stare Miasto – Park ,,Szkoła przyjazna dla środowiska’’.  Głównym jego założeniem było przekonanie dzieci i młodzieży do realizacji zasad ochrony środowiska w życiu codziennym.
Konkurs trwał od 01.10.2018r do 30.04.2019r i składał się z trzech zadań konkursowych:
- "Bądź Eko- Segreguj Odpady"
- "Eko – ALBUM"
- "Eko-ŚRODOWISKO".

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 67