Święto Niepodległości w naszej szkole
Wpisany przez Marzena Suszyło   
środa, 13 listopada 2019 22:47

9 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. O godzinie 11.11 w ramach ogólnopolskiej akcji ''Szkoła do hymnu'' został uroczyście odśpiewany ''Mazurek Dąbrowskiego''. W ten sposób oddano hołd naszej Ojczyźnie i jej bohaterom.


Uczniowie klas ósmych przybliżyli trudną drogę Polaków do odzyskania niepodległego bytu. Przedstawili historię żołnierzy walczących o wolną Polskę oraz najważniejsze wydarzenia z okresu 123- letniej niewoli.
Występy recytatorów uświetniły pieni patriotyczne śpiewane przez wszystkich uczniów i nauczycieli zgromadzonych w odświętnie przystrojonej sali gimnastycznej. Część artystyczną przygotowali uczniowie klas ósmych pod kierunkiem pań Marzeny Suszyło, Janiny Łaszczowskiej i Joanny Czop. Oprawę muzyczną uroczystości zapewnił pan Marek Gołąb.