Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w Zespole Szkół w Wierzawicach
Wpisany przez Joanna Czop   
wtorek, 02 października 2018 08:33

W związku z obchodzonym 29 września Ogólnopolskim Dniem Głośnego Czytania w piątek 28.09.2018r. Klub Wolontariatu działający w naszej szkole zorganizował głośne czytanie bajek dla przedszkolaków.
Wolontariusze z klas szóstych w bajkowych przebraniach czytali maluchom swoje ulubione baśnie. Sprawdzali też wiedzę małych słuchaczy, zadając pytania dotyczące czytanych utworów. Chętnych do odpowiedzi było wielu. Ci, którzy odpowiadali poprawnie, zostali nagrodzeni. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze i dostarczyło wiele radości czytającym i słuchaczom.
Zainaugurowaliśmy w ten sposób szkolną akcję „Z książką w przedszkolu”, będącą kontynuacją prowadzonej przez członków Klubu w ubiegłym roku szkolnym akcji czytelniczej wśród najmłodszych uczniów naszej szkoły.