Sukcesy matematyczne
Wpisany przez Maria Rzeszutko   
czwartek, 07 czerwca 2018 18:57

W dniu 28.05.2018r. odbyło się podsumowanie kolejnej edycji Międzynarodowego Konkursu Matematycznego KANGUR. Konkurs ten jest bardzo popularny i lubiany w naszym kraju-kilkadziesiąt tysięcy uczestników w skali kraju startuje w sześciu kategoriach wiekowych. Konkurs promuje logiczne myślenie i daje porównanie wyników w skali  całego kraju. Uczniowie z naszej szkoły chętnie biorą w nim udział i pomimo dużej konkurencji w edycji leżajskiej, osiągają corocznie sukcesy.

W bieżącym roku w kategorii Żaczek ( klasa I i II SP) pierwsze miejsce zajął Jan Malec z klasy IIa, drugie miejsce – Anna Czop z kl.IIa. W kategorii Maluch (kl III i IV SP) Mateusz Prościak z klasy IVa zdobył drugie miejsce i wynik bardzo dobry w skali kraju a Wiktor Grąz z klasy IV b – ósme miejsce i wyróżnienie w skali kraju. W kategorii Benjamin (kl. V i VI) Katarzyna Rymarz z klasy VIb  zdobyła pierwsze miejsce i wyróżnienie w skali kraju a Maja Pustelny z klasy VIa zdobyła dziewiąte miejsce i wyróżnienie w skali kraju. W kategorii Kadet Wiktoria Czapla z klasy VIIa zdobyła dwunaste miejsce i wyróżnienie w skali kraju.
Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.