Dzień Dziadka i Babci
Wpisany przez Stanisława Kuszaj   
poniedziałek, 29 stycznia 2018 20:14

Święto Babci i Dziadka od lat gości w kalendarzu imprez naszej szkoły. 26 stycznia 2018 r. odświętnie udekorowana sala gimnastyczna w czerwone serduszka, a na tablicy hasło

Na scenie zaś wnuczęta z klas 1-3 gotowe spełnić wszystko w tym dniu dla swoich Babć i Dziadków.  Z wielkim przejęciem wyrecytowali, wyśpiewali i wytańczyli dziadkom - jak bardzo ich kochają. Wdzięczne za troskę, opiekę i wychowanie wręczyli swoim miłym gościom piękne samodzielnie wykonane kwiaty. W sali gorąca atmosfera, a na twarzach niektórych Babć widać łzy wzruszenia. Z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły ogrom wysiłku w przygotowanie tej uroczystości.
Serca publiczności złamali Dyrektor Szkoły p.Adam Wylaź oraz katecheta ks. Rafał Ziajka. Pan Dyrektor podziękował za liczne przybycie, za miłość , dobroć, zrozumienie oraz trud i opiekę - jakie wkładają w wychowanie swoich wnucząt. Ksiądz Rafał życzył im zdrowia, błogosławieństwa Bożego oraz podkreślił rolę Dziadków w dzisiejszej rodzinie.
Na zakończenie smaczny poczęstunek przygotowały panie ze szkolnej kuchni. Spotkanie to było okazją do rozmów , umocnienia więzi rodzinnych i miłego spędzenia czasu.
Babcie stwierdziły, że takie święto powinno  być obchodzone ,,przynajmniej" dwa razy do roku.