Jasełka klas 1-3
Wpisany przez Stanisława Kuszaj   
poniedziałek, 01 stycznia 2018 18:59

Boże Narodzenie - to święta wyjątkowe i bardzo ważne. Przynoszą radość, miłość i dobroć w sercu człowieka. To czas kolędowania, składania życzeń i przedstawień ukazujących wydarzenia z Betlejem. Podtrzymując piękną tradycję naszych dziadków uczniowie klas 1-3 przygotowali jasełka. Do tej lichej szopy małej podążali aniołowie, pasterze, królowie, Herod, Herodowa, żołnierze, diabły, śmierć oraz "ludzie z Polski całej" - (żyd, uczeń, policjant, ksiądz, wójt, krakowiak, lekarz, murarz, strażak, pielęgniarka, pedagog, kominiarz, listonosz, rolnik, Pinokio, rybak.  Wystąpili przed rodzicami.  Pochylając się nad żłóbkiem Bożej Dzieciny przynieśli dary, by wspomóc Świętą Rodzinę. Stroje podkreślały charakter danej postaci. Uczniowie, jak i ich rodzice podeszli do tego wydarzenia z olbrzymim zaangażowaniem. Nie obyło się również bez wspólnego kolędowania. Z głębi dziecięcych serc popłynęły życzenia dla ich rodzin, sąsiadów, krewnych i każdego z nas.