Święto Niepodległości
Wpisany przez Adam Kniaziewicz   
środa, 15 listopada 2017 19:17

Dnia 7  listopada w Zespole Szkół w Wierzawicach odbyła się uroczysta akademia  z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Montaż słowno-muzyczny przybliżający wydarzenia historyczne poprzedzające odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku, przedstawili uczniowie przygotowani przez panie Joannę Czop, Janinę Łaszczowską i Marzenę Suszyło. Akademię uświetnił, prezentując odpowiednio dobrane pieśni patriotyczne, chór szkolny pod kierunkiem pana Marka Gołębia.

Zgromadzeni na sali uczniowie z uwagą wysłuchali części artystycznej i nagrodzili wykonawców gromkimi brawami. Uroczystość ta przypomniała wszystkim, że 11 listopada to szczególna data w naszym kalendarzu. Po 123 latach niewoli Polska właśnie w tym dniu wróciła na  mapę świata. I choć dla nas, pokolenia żyjącego w XXI wieku to odległy czas, naszym obowiązkiem jest pamiętać o tym wielkim wydarzeniu.