"OGNIK" - dla bezpieczeństwa
Wpisany przez Bożena Szczepanik   
poniedziałek, 13 listopada 2017 21:09

13 listopada uczniowie klas siódmych wraz z wychowawcami uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych przez strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łańcucie i z Ochotniczej Straży Pożarnej w Giedlarowej. Udział w warsztatach pod nazwą "OGNIK- dla bezpieczeństwa" przybliżył młodzieży zasady postępowania w sytuacjach zagrożenia pożarowego. Uczniowie wysłuchali prelekcji prowadzonej przez strażaka, obejrzeli filmy edukacyjne oraz uczestniczyli w zajęciach praktycznych dotyczących udzielania pierwszej pomocy. Brali też udział w symulacji ucieczki z zadymionego pomieszczenia. Wszystkie pokazy były bezpieczne i odbywały się w specjalnie przygotowanych do tego pomieszczeniach. Ponadto uczniowie zostali zapoznani ze specjalistycznym sprzętem przeciwpożarowym. Mogli wsiąść do samochodu strażackiego i zobaczyć jego wyposażenie.
Na zakończenie warsztatów w Gminnym Ośrodku Kultury w Giedlarowej podsumowano zdobytą wiedzę podczas konkursu z licznymi nagrodami.