"Bezpieczna droga do szkoły"
Wpisany przez Dorota Ćwikła   
czwartek, 21 września 2017 18:19

19 września 2017 r. uczniowie klas I-III uczestniczyli w spotkaniu z policjantami Komisariatu Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku. Tematem pogadanki była "Bezpieczna droga do szkoły". Funkcjonariusze przypomnieli zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, przechodzenia przez jezdnię. Zwrócili uwagę na zasady obowiązujące podczas przewożenia dzieci samochodem. Przestrzegali najmłodszych przed zabawami w pobliżu jezdni.
Policjanci przypomnieli uczniom o zachowaniu szczególnej ostrożności w kontakcie z obcymi i na wypadek biegającego luzem psa.
Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali wiele pytań dotyczących bezpieczeństwa. Wykazali się znajomością zasad przechodzenia przez ulicę i znajomością znaków drogowych.