"Dzień Odkrywców"
Wpisany przez Stanisława Maluszczak   
wtorek, 30 maja 2017 09:55

27 maja 2017 roku uczniowie klasy 1a i 1b wraz z nauczycielami i rodzicami uczestniczyli w Rzeszowie w Integracyjnym Pikniku Wiedzy - "Dzień Odkrywców". Na niemal 50 stanowiskach dzieci mogły zobaczyć pokazy naukowe z astronomii i robotyki. Nie zabrakło też interaktywnych eksperymentów z fizyki, chemii, matematyki oraz gry i zabawy logiczne. W miasteczku namiotowym mieściły się stoiska wystawowe, a na scenie odbywały się przedstawienia i pokazy naukowe. Miały również miejsce prezentacje historyczne, etnograficzne i lotnicze.
Wśród atrakcji pikniku znalazł się bolid. Zainteresowani uczniowie mogli usiąść za kierownicą tego pojazdu. Odbywały też pokazy robotów i maszyn.
Nie zabrakło też pokazów średniowiecznych rycerzy. Uczniowie mogli obejrzeć stroje i zbroje oraz strzelać z łuku. Duże zainteresowanie najmłodszych było przy stanowisku obserwacyjnym, gdzie dzieci słuchały odgłosów zwierząt i ptaków, oglądały pod mikroskopem owady.
Uśmiechy i zainteresowanie malowały się na twarzach dzieci.