Doświadczenia na lekcji u pierwszaków
Wpisany przez Maluszczak Stanisława   
wtorek, 25 kwietnia 2017 17:22

11 kwietnia pierwszoklasiści z 1a w nagrodę za zwycięstwo w tegorocznej edycji plebiscytu na Najsympatyczniejszą Pierwszą Klasę wzięli udział w specjalnej lekcji edukacyjnej przygotowanej przez Experymentarium 3Z.

zajęcia prowadzone były wg zasady: "ZBADAJ, ZBUDUJ, ZADEMONSTRUJ". Dzieci z wielkim zaciekawieniem oglądały pokazy naukowe i eksperymenty związane z powietrzem. Dowiedziały się, dlaczego samolot lata i co to jest siła nośna. Obserwowały, jak działają urządzenia pneumatyczne i do czego można wykorzystać odkurzacz poza odkurzaniem. Zobaczyły, jak można perfumować bez użycia perfum. Doświadczyły też na własnej skórze ile waży powietrze.
Wszyscy uczniowie z ogromnym zainteresowaniem i skupieniem obserwowali pokazy naukowe oraz chętnie uczestniczyli w prowadzonych doświadczeniach i eksperymentach.
Zajęcia i pokazy interaktywne prowadzone były przez pana Pawła Pasterza i panią Małgorzatę Wilczak - autorów programów naukowych w Polskim Radiu Rzeszów - Radiolatorium oraz Noc z Gwiazdami.