Święto Niepodległości w naszej szkole

9 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. O godzinie 11.11 w ramach ogólnopolskiej akcji ''Szkoła do hymnu'' został uroczyście odśpiewany ''Mazurek Dąbrowskiego''. W ten sposób oddano hołd naszej Ojczyźnie i jej bohaterom.

Więcej…
 
Podsumowanie akcji „Światełko Pamięci dla Łyczakowa”

W dniach 17-24 października w naszej szkole odbyła się zbiórka białych i czerwonych zniczy w ramach akcji „Światełko Pamięci dla Łyczakowa”. W tym roku zebraliśmy 275 zniczy. Wszystkie znicze zostały dostarczone do Telewizji Rzeszów, która jest organizatorem akcji, a następnie zostały zawiezione na polskie groby na Ukrainie, gdzie pochowani są pisarze, poeci, żołnierze, którzy zginęli w walce o wolność ojczyzny.
Dziękujemy bardzo wszystkim uczniom, rodzicom i pracownikom szkoły za włączenie się do akcji. Koordynatorzy akcji: E. Kniaziewicz, A. Wnuk.

 
PAMIĘTAMY

25 października odwiedziliśmy cmentarz parafialny, gdzie  uczennice klasy 8a złożyły wiązankę kwiatów i zapaliły znicz na symbolicznym grobie poświęconym tym mieszkańcom naszej miejscowości, którzy zginęli w czasie wojny. Kilka lat temu uczczono ich pamiątkową tablicą umieszczoną w wierzawickim kościele. Znajdują się na niej nazwiska tych, którzy oddali życie w służbie Ojczyzny.

CZEŚĆ ICH PAMIĘCI!

Więcej…