Ogólnopolska akcja UNICEF - „WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA” w Zespole Szkół w Wierzawicach

Szkoła przyłączyła się do tej akcji już po raz drugi. Zadaniem uczniów było przygotowanie charytatywnych  laleczek.  Nie były to jednak zwykłe – szmaciane lalki – to były symbole pomocy, jakiej dzieci chciały udzielić swoim rówieśnikom z biednych krajów.
Akcja, organizowana jest pod patronatem UNICEF, a jej głównym celem jest  zakup szczepionek dla dzieci z krajów afrykańskich:  Sierra Leone, Czadu, Sudanu Południowego i Angoli.

Więcej…
 
"Bezpieczna zima"

W poniedziałek (04.02.2019 r.) w naszej szkole odbyło się spotkanie z policjantem p.Tomaszem Potejko. Celem spotkania był temat: "Bezpieczna zima" Policjant przypomniał uczniom podstawowe zasady ruchu drogowego. Omówił  też zasady bezpieczeństwa podczas jazdy na sankach i łyżwach. Szczególną uwagę zwrócił na niesprawdzone akweny wodne, które są przyczyną wielu nieszczęśliwych wypadków. Dlatego do jazdy na łyżwach zalecał wybierać miejsca do tego celu przygotowane tj. lodowiska. Na koniec wszystkim uczniom życzył udanych i bezpiecznych ferii zimowych.

Więcej…
 
Wszystkie kolory świata

Ogólnopolski projekt UNICEF, do którego przyłączyła się także nasza szkoła.
Akcja ma na celu zakup szczepionek dla dzieci z Sierra Leone, Czadu, Sudanu Południowego i Angoli. Każda lalka będzie mieć nadane imię i przypisany kraj, z którego pochodzi.
Zadaniem uczniów jest przygotowanie charytatywnych laleczek. Nie będą to jednak zwykłe - szmaciane lalki - to będą symbole pomocy, jakiej dzieci chcą udzielić swoim rówieśnikom z biednych krajów.

Więcej…