FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK

Dnia 10.01.2020 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Wierzawicach odbył się Festiwal Kolęd i Pastorałek, mający na celu kultywowanie polskiej tradycji śpiewania kolęd. Wzięły w nim udział uczennice naszej szkoły zajmując czołowe miejsca:
Katarzyna Czop – I miejsce
Julia Kulpa – II miejsce
Gabriela Dąbek i Magdalena Duda – III miejsce
Wokalistkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 
Szkolny wyjazd na narty

W dniach 7-8 stycznia 31 uczniów naszej szkoły wzięło udział w szkolnym wyjeździe na narty do Puław Górnych. Zajęcia w ośrodku sportów zimowych Kiczera Ski trwały 2 dni, w pierwszym dniu część uczniów uczyło się podstaw narciarstwa na „oślej łączce”, a ci którzy już wcześniej jeździli na nartach mogli odświeżyć swoje umiejętności. Pogoda dopisała i w promieniach słonecznych uczniowie szusowali po zmrożonym śniegu. Wyjazd zorganizował pan Adam Kniaziewicz, a opiekunami byli Ewa Kniaziewicz, Iwona Mędrek, Piotr Szczęch i Janusz Heliniak. Wyjazdy takie w naszej szkole są organizowane od 15 lat.

Fotoalbum

 
Opłatek szkolny

20 grudnia 2019 r. w Zespole Szkół w Wierzawicach odbył się dla całej społeczności szkolnej opłatek. Uroczystość rozpoczęła się programem słowno-muzycznym przygotowanym przez uczniów klasy 7b pod opieką p. Joanny Czop, p. Elżbiety Burek, p. Marka Gołębia i ks. Adriana. Spotkanie zakończyło się wspólnym kolędowaniem.

 
Kiermasz bożonarodzeniowy

19 grudnia Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało świąteczny kiermasz charytatywny.
Otwarte serca nauczycieli, rodziców i dzieci jak zwykle nie zawiodły! Pyszne pierniczki, świąteczne stroiki, ozdoby, choinki, kartki bożonarodzeniowe - wszystko własnoręcznie wykonane - wręcz znikały z naszego stołu. Łącznie zebraliśmy kwotę 2250 zł.
W imieniu Dyrekcji i Szkolnego Koła Wolontariatu dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli wspomóc naszą akcję.

Galeria zdjęć

 
Mikołajki

6 grudnia odwiedził nas długo wyczekiwany przez wszystkich gość – Święty Mikołaj. Dla wielu uczniów, to jeden z najpiękniejszych dni w ciągu całego roku. W asyście swoich pomocnic Mikołaj obdarowywał prezentami i słodkościami uczniów poszczególnych klas.
Z racji „Mikołajowego” święta odbył się także międzyklasowy  finał rozgrywek w piłkę siatkową, którego zwycięzcami okazali się chłopcy z klasy 8a. Zwycięzcom gratulujemy, a Samorządowi Uczniowskiemu, jego opiekunom i nauczycielom wychowania fizycznego dziękujemy za przygotowanie tego święta.

Więcej zdjęć