Szkolny Konkurs Ortograficzny

21 maja 2019r. odbył się finał Szkolnego Konkursu Ortograficznego o tytuł "Mistrza Ortografii Zespołu Szkół w Wierzawicach - 2019". W konkursie wzięli udział uczniowie klas I - III, IV - VI, VII - VIII i III gimnazjum. Klasowe eliminacje wyłoniły finalistów w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Więcej…
 
228 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

25 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia przygotowana z okazji 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość szkolna miała na celu upamiętnienie przyjętej przez Sejm Czteroletni ustawy rządowej, która przeszła do historii jako Konstytucja 3 Maja. Była ona drugą na świecie i pierwszą w Europie ustawą regulującą organizację władz państwowych oraz prawa i obowiązki obywateli.

Więcej…
 
Konkurs wielkanocny, 2019

Tradycyjnie w okresie przedświątecznym w naszej szkole zorganizowany został konkurs plastyczny na ozdobę wielkanocną. W konkursie wzięli udział uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum. Wśród licznych ozdób dominowały pisanki i zajączki.
Wszystkie prace zachwycały estetyką wykonania i pomysłowością.  Wykorzystano w tym celu różne techniki plastyczne i materiały. Konkursowe ozdoby zostały  wyeksponowane na wystawie szkolnej. Za najlepsze prace uczniowie otrzymali dyplomy i upominki ufundowane przez Komitet Rodzicielski.

Więcej…