„Kubusiowi Przyjaciele Natury”

"Kubusiowi Przyjaciele Natury"Nasze Przedszkole po raz kolejny przystąpiło do realizacji X już edycji największego, ogólnopolskiego programu edukacyjnego dla przedszkoli „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Głównym celem programu jest popularyzacja ochrony przyrody wśród  przedszkolaków. W toku zajęć i zabaw, dzieci poznawały rośliny i zwierzęta, uczyły się ekologicznych zachowań, dowiedziały się jak zachowywać się na łonie natury i jak ważne jest zdrowe odżywianie. Poznały pojęcie recyklingu, oraz dowiedziały się w jaki sposób należy oszczędzać wodę i energię elektryczną.

Za problemy z jakimi dziś boryka się przyroda w znacznej mierze odpowiada człowiek, który mimo, że jest częścią natury wciąż podejmuje działania pogarszające jej stan. Jeśli nie chcemy ponosić kosztów zdrowotnych i ekonomicznych takich działań i jeśli nie chcemy, by również nasze dzieci czy wnuki ponosiły je w przyszłości, edukację najmłodszych w tym zakresie rozpoczynajmy jak najwcześniej.