„Kubusiowi Przyjaciele Natury”

Czytaj więcej: „Kubusiowi Przyjaciele Natury”Nasze Przedszkole po raz kolejny przystąpiło do realizacji X już edycji największego, ogólnopolskiego programu edukacyjnego dla przedszkoli „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Głównym celem programu jest popularyzacja ochrony przyrody wśród  przedszkolaków. W toku zajęć i zabaw, dzieci poznawały rośliny i zwierzęta, uczyły się ekologicznych zachowań, dowiedziały się jak zachowywać się na łonie natury i jak ważne jest zdrowe odżywianie. Poznały pojęcie recyklingu, oraz dowiedziały się w jaki sposób należy oszczędzać wodę i energię elektryczną.

Czytaj więcej: „Kubusiowi Przyjaciele Natury”

PRZEDSZKOLADA 2018

Czytaj więcej: PRZEDSZKOLADA 201816 maja dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w VIII edycji ,,Przedszkolady” organizowanej przez Gminny  Ośrodek Kultury w Wierzawicach. Hasłem przewodnim tegorocznej  imprezy była 100 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Dzieci mogły  wykazać się w konkursie plastycznym, recytatorskim oraz wokalnym.

Czytaj więcej: PRZEDSZKOLADA 2018

NASZE PRZEDSZKOLNE SUKCESY

Czytaj więcej: NASZE PRZEDSZKOLNE SUKCESYRok rocznie starsze dzieci z przedszkola uczestniczą w programie antytytoniowym: ,,Czyste powietrze wokół nas” realizowanym we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Leżajsku. Koordynatorem tego programu jest pani Joanna Mroczka, realizatorami wychowawcy.

Czytaj więcej: NASZE PRZEDSZKOLNE SUKCESY

„Mały badacz w Przedszkolu”

Czytaj więcej: „Mały badacz w Przedszkolu”„Powiedz mi a zapomnę,

pokaż a zapamiętam, pozwól mi działać, a zrozumiem”

Konfucjusz   

             Dzieci z oddziałów przedszkolnych 29 maja 2018 r., postanowiły oderwać się na chwilę od tradycyjnych zajęć, by trochę poeksperymentować. Pomogła im w tym pani z firmy Minilab z Korczyny proponując udział w zajęciach chemicznych. Pani Katarzyna przeprowadziła zajęcia dla każdej grupy oddzielnie, dostosowując poruszane treści do ich możliwości percepcyjnych. Wszystkie dzieci aktywnie uczestniczyły w pokazie, dosypując, dolewając i mieszając różne substancje, a efekty były zaskakujące: znikająca woda, samopompujący balonik, chemiczne akwarium, czy szybko rosnąca „pasta do zębów” dla słonia.

Czytaj więcej: „Mały badacz w Przedszkolu”

Wychowanie przez czytanie

Czytaj więcej: Wychowanie przez czytanie    Pod takim hasłem odbywa się tegoroczna edycja akcji czytania przedszkolakom przez uczniów ze szkolnego koła wolontariatu prowadzonego przez panią Joannę Czop. Odwiedzają nasze przedszkole popołudniami i czytają dzieciom bajki.

Czytaj więcej: Wychowanie przez czytanie

Powitanie wiosny

,,Cieszymy się, cieszymy, bo dość już mamy zimy.
Nadchodzi do nas wiosna i będzie tutaj dziś”

    Tak śpiewały dzieci z naszego przedszkola na powitanie upragnionej wiosny, a przygotowania do jej nadejścia rozpoczęły się już kilka dni wcześniej. Zmieniła się dekoracja przedszkola z zimowej na wiosenną. Nie zabrakło również pięknych prac plastycznych, dotyczących pierwszych zwiastunów wiosny. Mimo to, Pani Wiosna powitała nas kapryśną pogodą, deszczem i niską temperaturą. Przedszkolaki jednak, postanowiły bawić się w tym dniu doskonale. W sali gimnastycznej urządzono wielki plac zabaw, dmuchane zjeżdżalnie i trampoliny, a na koniec dzieciaki zajadały się watą cukrową. To był niezapomniany i pełen wrażeń pierwszy dzień wiosny.

Czytaj więcej: Powitanie wiosny

W karnawałowych rytmach

Czytaj więcej: W karnawałowych rytmachBal karnawałowy to wydarzenie, na które dzieciaki czekają cały rok. Barwne dekoracje, żywiołowe rytmy znanych przebojów, radosna atmosfera i przecudne stroje uczestników to pewny przepis na dobrą i udaną zabawę. Tak było i tym razem. Na tą wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu wodzireja, który zachęcał wszystkich do tańca i zabawy. Dzieci świetnie się bawiły. Oczywiście znalazło się coś dla spragnionych i zmęczonych, chwila relaksu przy wspólnym poczęstunku i pamiątkowe zdjęcia.

Czytaj więcej: W karnawałowych rytmach