ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Czytaj więcej: ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA   25 listopada w naszym przedszkolu świętowaliśmy 117 urodziny pluszowego misia- przyjaciela wszystkich dzieci. Małe i duże, białe i kolorowe, z kokardką i w koszulce- misie w tym dniu opanowały przedszkole. Wraz ze swoimi małymi właścicielami przybyły, aby świętować swoje urodziny.

Czytaj więcej: ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Dzień Życzliwości w Przedszkolu

Czytaj więcej: Dzień Życzliwości w Przedszkolu   21 listopada szkoła świętowała Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Z tej okazji wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu przygotowali uśmiechy – pamiątkowe naklejki, którymi obdarowywali wszystkich przedszkolaków.
   Pamiętajmy, że pozytywna energia, uśmiech do drugiego człowieka, miłe słowo, czy ciepłe spojrzenie, które przekazujemy innym – wraca.

Czytaj więcej: Dzień Życzliwości w Przedszkolu

Przedszkole na medal

Czytaj więcej: Przedszkole na medalEwelina Urban, nauczycielka przedszkola w Zespole Szkół im.Eugeniusza Kujana w Wierzawicach zajęła I miejsce w powiecie leżajskim w kategorii „Nauczycielka Przedszkola Roku 2019” w konkursie Nowin „Przedszkole na medal”.
Pani Ewelina do plebiscytu została zgłoszona przez rodziców swoich podopiecznych. Jak sama przyznaje zgłoszenie do plebiscytu było dla Niej ogromnym wyróżnieniem,a wiadomość o wygranej wielkim zaskoczeniem.
Natomiast w kategorii „Przedszkole Roku 2019” również pierwsze miejsce w powiecie leżajskim zajęło Przedszkole z Zespołu Szkół w Wierzawicach.

Przedszkolaki świętują Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka wspólnie z UNICEF

Czytaj więcej: Przedszkolaki świętują Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka wspólnie z UNICEF     Nasza szkoła brała udział w światowych obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF Polska. W tym roku przypada wyjątkowa - 30 rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. 20 listopada to szczególna data, która powinna zwracać naszą uwagę na dzieci i ich prawa.

Czytaj więcej: Przedszkolaki świętują Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka wspólnie z UNICEF

Wycieczka do Muzeum Bombki Choinkowej

      Czytaj więcej: Wycieczka do Muzeum Bombki ChoinkowejNiedługo Święta Bożego Narodzenia… W związku z tym 4 listopada 2019r. dzieci z naszego przedszkola w wieku 4 i 5 lat, wraz z opiekunami wybrały się na wycieczkę do Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie. Celem wycieczki było zwiedzanie fabryki, możliwość obejrzenia ozdób choinkowych na różnych wystawach i zapoznanie się z procesem ich powstawania. Pani przewodnik opowiedziała dzieciom o tematyce wystrojów choinkowych. Przedszkolaki mogły obserwować długi proces produkcji ozdób choinkowych. Dowiedziały się również, jak powstają bombki od samego początku, począwszy od szklanej rurki do gotowego produktu.

Czytaj więcej: Wycieczka do Muzeum Bombki Choinkowej

ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

  Czytaj więcej: ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKAJak pożegnać lato, by móc powitać jesień? Świętem Pieczonego Ziemniaka! 23 października dzieci z grupy 0 „a” i 0 „b” wybrały się na wycieczkę całodniową nad Ożannę. To tutaj ziemniaki stały się pretekstem do tego aby miło i zdrowo spędzić czas na zabawach rekreacyjno-sportowych w tak urokliwym miejscu. Głównym punktem wyprawy było ognisko. Dzieci usłyszały krótką historię ziemniaka, skąd pochodzi, kto i kiedy sprowadził go do Europy. Przedszkolaki pod czujnym okiem opiekunów z wielkim entuzjazmem rozpoczęły pieczenie kiełbasek i z niecierpliwością oczekiwały na ziemniaki pieczone w ognisku. Czas mijał bardzo przyjemnie, unoszące się zapachy sprawiły, że apetyt dopisywał uczestnikom spotkania. Tego dnia dzieciom nie brakowało atrakcji.

Czytaj więcej: ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

DZIEŃ MARCHEWKI

Czytaj więcej: DZIEŃ MARCHEWKIPrzygotowały: Małgorzata Czapla, Karolina Potaczała

„Dobra gotowana, dobra i surowa.
Choć nie pomarańcza, a pomarańczowa” 

     22 października był dla najmłodszych przedszkolaków dniem wyjątkowym – bo zupełnie marchewkowym! Pomarańczowe stroje każdy miał i czym prędzej bawić się chciał Smile.

Czytaj więcej: DZIEŃ MARCHEWKI