W karnawałowych rytmach

Czytaj więcej: W karnawałowych rytmachBal karnawałowy to wydarzenie, na które dzieciaki czekają cały rok. Barwne dekoracje, żywiołowe rytmy znanych przebojów, radosna atmosfera i przecudne stroje uczestników to pewny przepis na dobrą i udaną zabawę. Tak było i tym razem. Na tą wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu wodzireja, który zachęcał wszystkich do tańca i zabawy. Dzieci świetnie się bawiły. Oczywiście znalazło się coś dla spragnionych i zmęczonych, chwila relaksu przy wspólnym poczęstunku i pamiątkowe zdjęcia.

Czytaj więcej: W karnawałowych rytmach

Jasełka

    Czytaj więcej: JasełkaKlasy 1-3 Szkoły Podstawowej w piątek 05.01.2018 roku postanowiły zrobić miłą niespodziankę przedszkolakom i zaprezentowały przedstawienie artystyczne w formie jasełek przypominając i celebrując nadejście Bożego Narodzenia. Ze sceny popłynęły dźwięki kolęd i pastorałek tak bliskich każdemu z nas. Mali aktorzy we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale na tle bożonarodzeniowej dekoracji. Jasełka obejrzały wszystkie przedszkolaki.

Czytaj więcej: Jasełka

Dzień Babci i Dziadka

„Babci  i Dziadka

-przyznać to trzeba,

każdemu  dziecku w życiu  potrzeba.”

   Czytaj więcej: Dzień Babci i DziadkaDzień Babci i Dziadka w naszym przedszkolu na stałe wpisany jest w kalendarz imprez przedszkolnych i obchodzony jest co roku bardzo hucznie. Takie spotkania cieszą i łącza, uczą dzieci sposobów wyrażania uczuć oraz szacunku dla osób starszych.

Czytaj więcej: Dzień Babci i Dziadka

Wigilia w Przedszkolu

Czytaj więcej: Wigilia w PrzedszkoluCzas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia w naszym przedszkolu zakończyły nasze klasowe  wigilie. Dzieci w tym dniu wspólne z paniami kolędowały, dzieliły się opłatkiem, składały sobie życzenia.

Czytaj więcej: Wigilia w Przedszkolu

Program profilaktyczny „Pięknie mówię”

Czytaj więcej: Program profilaktyczny „Pięknie mówię”Terapia logopedyczna to jeden z rodzajów zajęć dodatkowych, które prowadzone są w naszym przedszkolu. W grupie dzieci czteroletnich zajęcia te prowadzone są w ramach programu profilaktycznego „Pięknie mówię”.
Wiek przedszkolny jest okresem największego rozwoju mowy – jest to czas, w którym najlepiej rozwijać mowę dziecka, jaki i usuwać wszelkie jej nieprawidłowości.

Czytaj więcej: Program profilaktyczny „Pięknie mówię”

Św. Mikołaj w Przedszkolu

Czytaj więcej: Św. Mikołaj w Przedszkolu

Wizyta św. Mikołaja w przedszkolu

 

,,Cały rok czekamy, patrzymy w okienko

Oj, żeby Mikołaj przyjechał tu prędko!"

  

      Wizyta świętego Mikołaja, to jeden z  najbardziej wyczekiwanych przez dzieci dni  w roku. Przedszkolaki przygotowywały się do niego  starannie. Każda grupa wykonywała bardzo ciekawe prace plastyczne, na których oczywiście królował Mikołaj. Wraz z paniami dekorowały sale, stroiły choinki klasowe i korytarze. Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień – 6 grudnia. Wszystkie dzieci już od samego rana, z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków.

Czytaj więcej: Św. Mikołaj w Przedszkolu

W oczekiwaniu na św. Mikołaja

Czytaj więcej: W oczekiwaniu na św. Mikołaja

Oczekując na tak upragnionego gościa, dzieciaki przygotowują różne dekoracje. Stroją klasowe choinki, wykonują jego portrety, uczą się  wierszyków i piosenek. 5-latki wykonały dla niego portret. Prawda, że ładny?

Czytaj więcej: W oczekiwaniu na św. Mikołaja