"Witaj majowa jutrzenko..."Maj jest miesiącem szczególnym dla naszej Ojczyzny:
     2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej,
     3 maja świętujemy rocznicę uchwalenia pierwszej polskiej Konstytucji. Wydarzenie to miało
miejsce 3 maja 1791 roku.
     Włączając się w obchody tych ważnych dla każdego Polaka wydarzeń, wykonaliśmy kotyliony, chorągiewki i kokardy w barwach narodowych. Wyrażamy w ten sposób nasz szacunek i przywiązanie do  Ojczyzny, dumę z tego, że jesteśmy Polakami.
     Na pytanie: „Kto ty jesteś?” z dumnie podniesioną  głową odpowiadamy słowami poety: „POLAK MAŁY”.

 

      Nominowani przez Zespół Szkół w Giedlarowej podjęliśmy wyzwanie i przyłączyliśmy się do akcji #challengeniebieskiemotyle2021. Tym samym chcielibyśmy przekazać „iskierkę przyjaźni” i wsparcia dla osób z autyzmem i ich rodzinom.

 

niedziela, 14 lutego 2021 20:08

Miłość nie zna ograniczeń wiekowych, dlatego walentynki to ważne święto nie tylko dla osób dorosłych. Jest ono popularne również wśród dzieci.
Dla naszych najmłodszych uczniów klas I-III i przedszkola Samorząd Uczniowski zorganizował akcję:
„Weź ze sobą miłe słowo - na walentynki i podaj dalej”.
Każde dziecko mogło wyrazić sympatię do drugiej osoby, kolegi, koleżanki, nauczyciela  i podarować  miłe słowo, bo walentynki to nie tylko symbol miłości, ale też przyjaźni i relacji międzyludzkich.
W szkole działała także „klasowa” poczta Walentynowa.

FOTOGALERIA

Uczniowie klasy IIIa wraz z wychowawczynią p. Czesławą Duda w listopadzie 2020 r. gościli przedstawicielkę Banku Santander p. Sabinę Lachowicz-Osada. Celem spotkania była zachęta dzieci do udziału w akcji dokarmiania ptaków. Bank przekazał klasie piękny, drewniany karmnik oraz 5kg karmy.

Chyba każdy z nas wie, że układanie puzzli to świetna zabawa, która posiada wiele walorów edukacyjnych. Uczy przede wszystkim wytrwałości w dążeniu do celu, ćwiczy cierpliwość i koncentrację na wykonywanym zadaniu, bo jeśli chce się zobaczyć, co wyjdzie po ułożeniu wszystkich kawałków – nie ma rady – trzeba się do tego przyłożyć. Puzzle ćwiczą spostrzegawczość, trenują pamięć, koncentrację uwagi i rozwijają manualnie. Doczekały się także swojego święta, a więc do dzieła, zachęcamy wszystkich do układania (zwłaszcza teraz, kiedy jesteśmy w domach) i do dzielenia się z nami swoimi pracami.

Poniżej mamy dla Was kilka cennych informacji na temat puzzli oraz kilka zadań do wykonania. Powodzenia.

Zadania

 

FOTOGALERIA

W ramach przystąpienia naszej szkoły do Akcji UNICEF ogłosiliśmy szkolny konkurs plastyczny „Lepszy świat dla dzieci w Jemenie”. Konkurs był doskonałym sposobem na przybliżenie naszym wychowankom sytuacji dzieci w krajach afrykańskich, objętych wojną. W trzech kategoriach wiekowych wykonane zostały łącznie 22 prace, obrazujące wizję lepszego świata dla dzieci zamieszkujących na terytorium Jemenu.